Женският ни национален отбор по волейбол претърпя нова загуба в евроквалификациите за Гран При в Турция. Момичетата на Драган Нешич отстъпиха с 1:3 гейма на Италия (20:25, 16:25, 25:14, 22:25). Нашите започнаха с обичайната си стартова шестица като през първия гейм се държаха равностойно на именитите си съпернички, като едва в края дадоха инициативата и отстъпиха.

Втората част се разви по идентичен начин, но в средата италианките наложиха уникална преса и въпреки смените, които направи Драган Нешич, момичетата на Марко Брачи поведоха с 2:0 след 25:16 точки. Отлична игра и синхрон показаха волейболистките ни в третия гейм.

Още от самото начало започнаха да трупат сериозен аванс (16:7, 19:9, 21:10) като преднината ни достигна 12 точки при 24:12 и националките взеха частта с 25:14, за което с основна заслуга бе Радосвета Тенева – Миличевич.

Резултатът в четвъртата част се движеше равностойно, но след второто техническо прекъсване българките, като че ли изгубиха сили и отстъпиха с 22:25, а с това загубиха и срещата. Утре е последният мач на България в зала „Ататюрк” в Турция, когато играем срещу домакините.