Женският национален отбор по волейбол на България отпадна от ЕвроВолей след тежко поражение с 0:3 гейма от Нидерландия.

Въпреки загубата добрите впечатления от турнира няма как да бъдат изтрити. "Лъвиците' показаха дух и воля във всяка една среща и надскочиха всички очаквания.

1/8 финалът остава паметен след невероятен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Словакия и влизане в топ 8 на Европа.

Момичетата на Лоренцо Мичели започнаха тежко срещата и "лалетата" бързо достигнаха до 2:0 гейма след 25:11 и 25:13 в тяхна полза.

В третата част България вдигна нивото и успя да създаде проблеми на противничките си, но отново загуби с 19:25.

За Нидерландия следва полуфинал срещу победителя от Сърбия и Чехия.

Първи гейм

Силен старт за нидерландките. "Лъвиците изостават с 3:10 точки. Логично Лоренцо Мичели взе два таймаута още в първите минути.

Ситуацията не се промени в следващите разигравания. Българките трудно парираха атаките и това доведе до 10 точки разлика (5:15)

Силното начало и разликата в точките доведе до много солидни и уверени действия от отбора на Нидерландия. Нашият отбор обаче показва спокойствие и желание, дори в тази трудна ситуация.

България загуби първия гейм 11:25. Нидерландките натрупаха аванс още в началото и до края държаха дистанция в точките. В крайна сметка момичетата на Феликс Козловски надделяха с 14 точки разлика.

Втори гейм

Отново летящ старт за Нидерландия. 4:0 за тях в началото на гейма.

България не намира решение на атаките на съперничките си. 7 точки разлика още в началото и волейболистките в оранжево диктуват събитията. Трудно възпитаничките на Лоренцо Мичели намираха решение срещу Жулиет Луис и Ника Даалдероп.

Няколко много добри отигравания на Бачева от трудни ситуации, но разликата остава доста голяма.

Отново силното начало за Нидерландия натежа в разиграването на целия гейм. Родните националки загубиха и втрория гейм с 13:25

Трети гейм

Много по равностоен старт на третия гейм. Страхотни 3 атаки и една блокада и България за пръв път води в точките.

България вдигна нивото на игра и повиши качеството в атаките.

За жалост разликата в точките отново нарастна и се повиши до 7 точки в заключителната фаза на гейма.

Късен щурм доведе до няколко поредни точки за националките, но и това не беше достатъчно и геймът завърши при резултат 25:19 в полза на Нидерландия.

LIVE България - Нидерландия 0:3

Първи гейм: 11:25

Втори гейм: 13:25

Трети гейм: 19:25

България: Петя Баракова, Радостина Маринова, Мирослава Паскова-Кънева, Мария Йорданова, Мира Тодорова, Мария Кривошийска - Мила Пашкулева-либеро

Старши треньор: Лоренцо Мичели

Нидерландия: Сара Ван Аален, Селесте Плак, Ника Даалдероп, Марит Яспер, Жулиет Луис, Инди Байенс - Флориен Реесинк-либеро

Старши треньор: Феликс Козловски