Българските волейболни национали записаха деветата си загуба в Лигата на нациите. Този път Сърбия разби "лъвовете" с категоричното 3:0 (25:20, 25:17, 25:17) гейма.

Нашите момчета бяха сравнително добра конкуренция само през първата част, когато битката остана равностойна почти до последните разигравания. Във втория и третия гейм обаче бракът в българските редици бе твърде голям и сърбите се възползваха с лекота. Така нашите остават само с две победи от 11 кръга в Лигата на нациите.

ПЪРВИ ГЕЙМ

Сърбите стартираха ударно, демонстрирайки мощния си сервис от самото начало. На българите им трябваше малко време да настроят посрещането си, което доведе до 3:2 за Сърбия. С перфектен ас обаче Аспарухов изравни за 3:3. След технично отиграване на Атанасиевич на мрежата сърбите дръпнаха със 7:5. Аспарухов сбърка от сервис и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за противника. Предимството на "плавите" продължи и след добра серия резултатът стана 12:10. Нашите момчета се вдигнаха и изравниха за 14:14. След второто прекъсване сърбите дръпнаха с 18:15, което принуди Пранди да поиска нов таймаут. Това не помогна, тъй като сърбите дори увеличиха предимството си и Пранди пожела ново прекъсване при 22:18. Лошо посрещане от нашите и зле завършена атака от Мартин Атанасов доведоха до 24:20 за сърбите, които нямаха нужда от нов шанс и взеха първия гейм при 25:20.

ВТОРИ ГЕЙМ

"Лъвовете" стартираха втория гейм доста по-добре и поведоха с 3:1. Сърбите демонстрираха мощта си в атака и стопиха разликата до една-единствена точка. Българите не успяха да се справят при посрещането и изтърваха водачеството. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за "плавите". В средата на гейма момчетата на Силвано Пранди съвсем изпуснаха юздите и допуснаха изоставане от 7 точки - неразбирателство в нашите редици доведе до 16:9. Изоставането бе твърде голямо за наваксване и въпреки че опитаха, "лъвовете" загубиха и втората част с 25:17.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Сърбите поведоха с 3:0 в началото на третия гейм, но "лъвовете" се вдигнаха и обърнаха до 4:3. След първото техническо прекъсване обаче сърбите реализираха последователни четири точки и изпуснахме предимството си. Българите съумяваха да държат дистанцията от една-две точки, а вторият технически таймаут дойде при резултат 16:13. През втората част от гейма българите направиха твърде много грешки, което съвсем увеличи разликата с противника и окончателно уби интригата в срещата. Така сърбите взеха и последния гейм с 25:17.

Сърбия - България   КР 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Сърбия: 2 Урош Ковачевич, 7. Петър Кръсманович, 8. Марко Ивович, 9. Никола Йовович, 14. Александър Атанасиевич, Марко Подрашчанин, 5. Никола  (либеро)

Селекционер: Слободан Ковач

България: 2. Стефан Чавдаров, 3. Николай Колев, 4. Мартин Атанасов, 14. Аспарух Аспарухов, 9. Георги Сеганов, Радослав Парапунов, 16. Иванов (либеро)

Селекционер: Силвано Пранди