Женският ни национален отбор загуби първия си мач от Група B на олимпийската квалификация в Япония. "Лъвиците" отстъпиха на Белгия с 0:3 (19:25, 24:26, 21:25).

Срещата започна напълно равностойно до 3:3, след което Белгия постепенно поведе с 8:4 след силни изяви в атака на капитанката си Селин Ван Гестел. Разликата нарасна до 11:4 за белгийките. След два поредни аса на Манон Стражие и блок на Ван Авермает преднината на Белгия стана 14:4. Все пак момичетата на Лоренцо Мичели успяха да се върнат в срещата и да намалят пасива си до 18:22. Белгийският отбор обаче не допусна грешки и успя да затвори първия гейм.

Белгия започна добре във втората част и взе ранен аванс от три точки при 4:1. България успя да изравни за 6:6. Геймът бе изключително оспорван, като на няколко пъти се стигаше до равенство. Това се случи включително при 14:14 след добра атака на Мария Йорданова и при 23:23, след което България дори стигна до геймбол след мощна атака на Паскова. За съжаление две добри белгийски атаки обърнаха ситуацията в полза на противника, а след това Мария Йорданов прати топка в аут и геймът отиде за Белгия.

"Лъвиците" започнаха най-добре именно третият гейм, когато поведоха с 6:2. България успя да запази преднината си до 12:9 след успешни атаки на Мария Йорданова и Ради Маринова. Няколко неточности и добра игра на белгийките доведе до 12:12 обаче, а след това Белгия дори обърна за 17:15 след отличните блокади на Селин Ван Гестел и Шарлот Креницки. Последва прекъсване от страна на Лоренцо Мичели. То обаче не помогна кой знае колко, тъй като авансът на белгийския отбор се запази. Белгийките спечелиха гейма с 25:21, а така и мача с 3:0.

Утре (17 септември) българските "лъвици" ще изиграят втората си среща на турнира срещу новият европейски шампион и тазгодишен победител в Лигата на нациите - Турция.