Мъжкият национален отбор на България загуби Полша с 0:3. Дружина полска показа страхотна игра и напълно надигра възпитаниците на Николай Желязков. До момента възпитаниците на Николай Желязков допуснаха две загуби в първите си два двубоя в Отава. В първия загубиха с 1:3 от Сърбия, а във втория който се игра снощи с 2:3 от Германия.

I ГЕЙМ

Денис Карягин атакува отлично по правата от зона 2 и България поведе с 3:2. Ас на Аспарух Аспарухов даде аванс на "лъвовоете" от 6:3. Но такъв и на Бартоломей Липински възстанови равенството - 6:6. Веднага след техническото прекъсване Полша поведе с 12:10. Стефан Чавдаров атакува успешно в центъра за 14:16. Още една успешна атака на родния национал доведе до 15:17. Ас на Бартош Кволек и 19:15. Успешна блокада на Аспарух Аспарухов - 16:19.

Аспарух Аспарухов атакува мощно от зона 2 за 18:21. Бартош Кволек пусна технично за геймбол - 24:19. Денис Карягин атакува в аут и Полша спечели първата част с 25:19.

II ГЕЙМ

Във втората част Дружина полска набързо дръпна с 3:0, но атака на Алекс Николов намали изоставането на "лъвовете". След това Музай увеличи преднината на тима си. Атака отново на диагонала и блокаут на Бартоломей Липински дадоха преднина на Полша от 5:1 в началото на втория гейм. Дружина полска поведе с 10:3 и Николай Желязков побърза да вземе прекъсване. При 5:14 в игра за България се появи Радослав Парапунов. Единична блокада на Николай Колев направи 7:14. Още една блокада на Николай Колев доведе 9:17, но съперникът увеличи преднината си на 18:12..

Николай Колев атакува през центъра за 18:22. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Алекс николов атакува от зона 2 за 19:23. Светослав Иванов атакува в аут и Полша спечели втората част с 25:19.

III ГЕЙМ

България поведе с 3:1 в началото на третия гейм. Николай Колев атакува мощно за 6:3. Мартин Атанасов игра технично и намали за 8:5. Александър Николов атакува по блокадата на Мачей Музай - 9:6. Ас на Алекс Грозданов доведе до 10:6. Николай Колев атакува успешно в центъра за 11:8. Мачей Музай би сервис в мрежата и България поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Разпределителят Ян Фирлей изравни резултата при 13:13. Алекс Грозданов атакува безкомпромисно за 14:14.

Прекрасна атака на Радослав Парапунов инаправи 17:18. Бартоломей Липински атакува успешно 19:17. Алекс Николов атакува перфектно по диагонала от зона 4 - 18:19.  Радослав Парапунов атакува от втора линия за 22:23. Алекс Николов атакува успешно и спаси първия мачбол - 23:24, но след това съперникът хладнокръвно затвори двубоя.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 0:3 (19:25; 19:25; 23:25)
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Стефан Чавдаров, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ПОЛША: Лукаш Кожуб, Мачей Музай, Бартош Кволек, Бартоломей Липински, Матеуш Пореба, Карол Клос - Камил Шимура-либеро
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ