Българският национален отбор по волейбол, воден от Силвано Пранди, победи с категоричното 3:0 състава на Израел във втори мач от квалификациите за Европейското първенство през 2021 година, които се провеждат в израелския град Хадера.Българският тим взе първата част с 27:25 след инфарктен край на частта. Втората част беше далеч по-спокойна, завършвайки с успех 25:16, а третата част завърши 25:22 след обрат на "лъвовете'.  Мачът може да гледате тук!

Срещата започна в равностойно темпо, след като и двата тима използваха нападението си по най-добрия начин. При 8:7 обаче домакините сбъркаха, уловени от тройна българска блокада, като резултатът стана 10:8 за нашия тим.

Движението на резултата продължи да се движи при две точки разлика за българския тим, но Силвано Пранди викна тайм аут при 19:18, след като израелците съкратиха леко преднината след добра двойна блокада срещу Цветан Соколов.

До края на гейма обаче Соколов допусна неприятна грешка при гейм бол, за да стане резултатът 24:24. Все пак тимът на Пранди успя да изкове победата в първата част след 3 поредни блокади за 26:25 и атака през центъра на Мартин Атанасов.

Началото на втората част обаче не беше толкова позитивна за "лъвовете" след няколко неуспешни посрещания и добри атаки на играчи на домакините. Нашите момчета все пак успяха да обърнат резултата, правейки серия от 5 точки по средата на частта, за да поведат с 14:11 и да обърнат напълно развоя на гейма в своя полза, като по-късно авансът стана 18:14 и принуди треньорът на домакините да вземе прекъсване.

Българският тим успя да увеличи преднината си до края и не допусна покачване на напрежението, по подобие на първата част и затвориха частта с 25:16.

Третата част отново не започна никак успешно за нашите, след като Израел поведе с 14:10 и държеше през повечето време аванс от поне 4 точки. Този аванс продължи да стои непоколебим и при 18:14, въпреки някои моментни проблясъци.

Веднага след този момент "лъвовете" отново направиха серия от 3 поредни точки, за да намалят разликата до само един пункт за последните мигове на гейма, като успяха да обърнат до 22:21. Прекъсването за състава на домакините не свърши работа, а напротив - нашите момчета стигнаха до 3 мачбола. Първия беше спасен, но при вторият вече нямаше прошка за крайното 25:22 и 3:0.

Ето и съставите на двата тима:

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Петър Каракашев-либеро

Израел: Шон Моше Ксел, Идо Давид, Тамир Хершко, Александър Шафранович, Генадий Соколов, Вячеслав Батчкала - Омри-Шмоел Шварц-либеро.