България загуби от Германия с 2:3 (20:25; 25:22; 16:25; 25:20 10:15) във втория си мач от Лигата на нациите. Двубоят бе част от първата седмица на турнира, която за България се провежда в канадската столица Отава и нейната "TD Place Arena". В първия двубой "лъвовете" загубиха с 1:3 от Сърбия.

I ГЕЙМ

Германия спечели откриващата точка, но "лъвовете" контрираха със страхотна атака отдясно на Алекс Николов. Волейболистите на Германия поведоха със 7:3 след мощна атака на Линус Вебер. Съперникът продължи да диктува действията на терена и стигна до 9:7, поддържайки комфортна преднина. След това тя набъбна на 12:7 и селекционерът на България Николай Желязков бе принуден да вземе таймаут. България намали изоставането си до 12:15 след страхотен блок на Алекс Грозданов.

Германия поведе убедително с 22:15 след лоша атака на Мартин Атанасов. Националите намалиха до 20:22 и Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Ян Цимерман и съотборниците му затвориха спокойно първата част с 25:20.

II ГЕЙМ

"Лъвовете" стартираха отлично втората част и успяха да поведат със 7:3 след атака на Радослав Парапунов. Българите дръпнаха с 11:6. Бундестимът намали изоставането си и стигна до 11:12. Двойна блокада на България срещу атака на Линус Вебер 14:11. Кристиан Фром изравни при 14:14. Пайп на Александър Николов изведе България отново напред - 15:14. "Лъвовете" поведоха с 18:16 след отлична блокада на Алекс Николов. Страхотен пайп на Мартин Атанасов и България дръпна с 19:16.

Кристиан Фром атакува мощно и Германия поведе с 22:21. Мартин Атанасов успя да изравни след контраатака - 22:22. Ян Цимерман докосна мрежата и България поведе с 23:22. Михал Винярски взе прекъсване за Германия. Мартин Атанасов атакува страхотно по диагонала от зона 4 и националите спечелиха втората част с 25:22.

III ГЕЙМ

Германия дръпна набързо с 4:0, след като блокада спря атака на Мартин Атанасов. Александър Николов намали до 3:5. Успешна атака на Моритц Райхерт и Германия поведе с 5 точки при 14:9. Бундестимът дръпна с 18:10 след грешка на Александър Николов. "Лъвовете" намалиха изоставането си до 13:19, но бундестимът бе много близо до това отново да поведе в резултата.

Кристиан Фром с пайп направи 20:13 в полза на Германия. СЪперникът успя да затвори гейма при резултат 25:16 и България отново изоставаше в резултата.

IV ГЕЙМ

България поведе с 3:1 в четвъртата част след отличен сервис на Денис Карягин. Блокада на Георги Сеганов срещу атака на Моритц Райхерт направи 5:4 в полза на "лъвовете". Двойна българска блокада спря атака на Линус Вебер и България поведе с 12:9 при техническото прекъсване. Денис Карягин атакува силно от зона 2 за 13:10. Георги Сеганов пусна технично за 14:11.

"Лъвовете" поведоха комфортно с 16:11 след грешка в атаката на съперника. Георги Сеганов атакува втора топка за 18:11. След това последваха три мощни атаки на Алекс Николов за 21:14. Николай Колев атакува в центъра и България поведе с 22:15. Николай Колев атакува в центъра за 22:15. Мартин Атанасов игра по блокадата за геймбол 24:17. Мартин Атанасов атакува чисто по диагонала от зона 4 и България спечели 4-ата част с 25:20.

ТАЙБРЕК

"Лъвовете" поведоха с 2:0 в тайбрека, но бундестимът бързо обърна резултата в своя полза. Алекс Николов атакува успешно за 7:7. Линус Вебер атакува успешно срещу троен блок и 9:7 за Германия. Николай Желязков взе прекъсване за България. Двоен блок спря атака на Алекс Николов - 8:11. Малко след това Алекс Николов атакува, но прати топката в аут и 10:13.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3 (20:25; 25:22; 16:25; 25:20; 10:15)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Мартин Иванов-либеро
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ГЕРМАНИЯ: Ян Цимерман, Линус Вебер, Моритц Райхерт, Кристиан Фром, Лукаш Маазе, Флориан Краге - Юлиан Ценгер-либеро
Старши треньор: МИХАЛ ВИНЯРСКИ