Волейболистите от националния отбор на България постигнаха първа победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Възпитаниците на Николай Желязков надделяха с 3:0 над Иран в “Арена Армеец” в София.

lap.bg
15 снимки

I ГЕЙМ

България поведе с 3:2 след страхотна атака на Радослав Парапунов, а по-късно последваха такива и на Александър Николов, за да покачи резултата на 7:4. Александър Николов отново атакува успешно от зона 2 - 12:9 за България при техническото прекъсване. Мартин Атанасов технично над блокадата направи 14:11. Радослав Парапунов атакува по правата от зона 4 - 15:12. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран при 12:16. Страхотно пускане на Георги Сеганов 17:13.

Нова страхотна атака на Алекс Николов през центъра направи 23:18 в полза на "лъвовете". Светослав Гоцев атакува мощно в центъра и България спечели първата част с 25:19.

II ГЕЙМ

България поведе с 2:1 в началото на втората част. Ас на Мартин Атанасов и 6:5, но след това гостите намалиха изоставането си и дори поведоха с 9:7. Иран поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Мартин Атанасов изравни с мощна атака за 13:13. Алекс Николов атакува покрай блокадата от зона 4 за 14:14. Нова атака по правата за Алекс Николов от зона 4 за 15:15.

Контраатака на Николай Колев донесе равенство при 18:18. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран. Мартин Атанасов атакува по диагонала за 19:20. Но след това гостите поддържаха преднината си от две точки. "Лъвовете" осъществиха страхотен обрат след отлични сервиси на Мартин Атанасов и атака на Алекс Николов. Последва грешка на персите и България поведе с 2:0.

III ГЕЙМ

В началото на третата част двата тима си разменяха точки и се стигна до равенство 7:7. Две невероятни атаки на Алекс Николов направиха 10:8 за "лъвовете". България поведе с 12:10 при техническото прекъсване.

Българска блокада на Светослав Гоцев и 16:14. Бехруз Атай Нури взе прекъсване за Иран. Алекс николов атакува по блока за 18:16. феноменална атака по диагонала от зона 4 за Алекс Николов и 19:16. Николай Желязков взе прекъсване за България. Алекс Николов пак изведе България напред с 21:20 след атака от зона 2.

БЪЛГАРИЯ - ИРАН 3:0 (25:19; 25:23; 26:24)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ИРАН: Мохамад Вади, Амин Есмаеилнеджад, Милад Ебадипур, Мортеза Шарифи, Амир Хосейн Тоукттех, Махди Газиани - Мохамадреза Моазен-либеро
Старши треньор: БЕХРУЗ АТАЙ НУРИ.