Окриленият тим на България се изправя срещу Австралия в пореден мач от волейболната лига на нациите. Момчетата на Николай Желязков ще търсят втора победа в тазгодишното издание на надпреварата, след като преди три дни се справиха със състава на Иран в София.

Мачът срещу Австралия е днес от 20:00 часа в зала „Арена Армеец” в София и може да го наблюдавате в пряко предаване по MAX Sport 3 HD.

След категоричната победа над шампиона на Азия с 3:0 гейма, България се изкачи на 14-то място с актив от 5 точки.

Очаква се националите ни да нямат особени проблеми срещу Австралия днес, като „кенгурата” са единственият тим в надпреварата, който до този момент няма записана победа. Факторът „домакинство” също е на страната на България.

В миналогодишното издание на Лигата на нациите България победи този тим с 3:0 гейма, а две години по-рано го надви и с 3:2. Единствената победа на Австралия дойде също в Лигата на нациите, но през 2018-а - с 3:0.

България има и по една победа срещу този съперник на Олимпийски игри (2012-а) и Световно първенство (2007-а).