Испания записа втора победа в група В на Европейското първенство по волейбол, което се провежда Италия, България, Северна Македония и Израел. В зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта иберийците надделяха над Финландия с 3:1 гейма.

Финландия поведе в началото на мача с 2 точки, след което последваха 2 изравнявания на резултата. Гостите отново успях ада поведат, но испанците изравниха при 7:7. Последваха 6 изравнявания, след които иберийците поведоха последователно с 15:13 и 17:14. В края на гейма Испания поведе с 5 точки при 24:19, пропиля два геймбола, но спечели първата част с 25:21.

През втората част финландците проказа доста по-добра игра. Те поведоха в началото, позволиха едно изравняване при 2:2, след което поведоха с 4 точки при 8:4. Гостите поддържаха преднината си, която стана 6 точки при 18:12. В края на втората част Финландия изпусна един геймбол, но взе гейма с 25:19, като при последната точка испанците поискаха видео повторение, но то потвърди решаващата точка за гостите, които изравниха резултата – 1:1.

В началото на третия гейм играта бе изключително равностойна, а резултатът се движеше точка за точка. След 5 изравнявания на резултата, последното при 5:5, Испания успя да поведе с първо с 2 точки при 7:5, а малко по-късно след серия от четири поредни точки и с 5 точки при 11:6. Финландия успя да намали пасива си до 2 точки при 10:12, но с добра игра на мрежата домакините поведоха с 4 точки при 16:12. След 21:16 за домакините финландците успяха да направят серия от три поредни точки и намалиха изоставането си до 2 точки 19:21. Испания пропусна един сетбол, но без проблеми затвори гейма с 25:21 и поведе с 2:1.

След три равенство в началото на четвъртата част Испания поведе с 5:3, но финландците успяха да изравнят при 6:6. Последваха нови 6 изравнявания, след които Финландия поведе с 14:12. Домакините изравниха при 15:15, последва равенство при 16:16, след което гостите отново поведоха с 2 точки. Испанците изравниха резултата при 21:21, а след още едно равенство с отлична атака и блокада иберийците вкараха 2 поредни точки и поведоха с 24:22 и успяха да вземат гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1.

След тази среща Словения е начело в групата с 3 победи от 3 мача, 9 точки в актива си и 9:1 геймово съотношение. Втори е тимът на България (3 мача) с 6 точки и 7:3. Трета е Испания (4 мача) с 6 точки 6:8, следвана от Хърватия (2 мача) с 5 точки и 6:2, (4 мача) с 3 точки и 5:9, и Украйна (3 мача) с 1 точка и съотношение 4:9.

По-късно днес е втората среща за деня между отборите на България и Хърватия.

Утре надпреварата продължава с нови два двубоя. От 17:30 часа играят Украйна и Финландия, а от 20:30 часа е срещата между Хърватия и Словения.