България загуби от Полша и допусна първо поражение в група "Б" на световното първенство по волейбол за младежи до 21 години в София. Възпитаниците на селекционера Найден Найденов отстъпиха пред Полша с 1:3 (27:29, 19:25, 25:23, 19:25).

Поражението обаче е без значение, тъй като след първите си две победи българите си осигуриха място в следващата фаза на турнира.

Полша спечели групата с три победи и 9 точки. Българите са втори с две победи, една загуба и 6 точки. Трети е Куба, на четвърта позиция останаха представителите на Бахрейн.

Първите два отбора от всяка група се класират за първата осмица, останалите влизат във втората осмица.
Найден Найденов направи две промени в стартовия състав. Като титуляри започнаха разпределителят Стоил Палев и централният блокировач Любчо Янков.

Тимът не започна по най-добрия начин срещата. След проблеми в българското посрещане Полша поведе ударно с 8:3. Слабостите не бяха преодолени и съперникът увеличи преднината си на 13:6. Найденов потърси промяна, като на мястото на Александър Николов на полето се появи Руси Желев. Рокадата даде свежест, нашите намалиха пасива си до 2 точки 17:19. Ас на Денис Карягин ни доближи до точка - 20:21. Възходът продължи и националите достигнаха до равенството 24:24. При 27:27 грешка на Денис Карягин от сервис даде предимство на съперника, а успешна атака доведе до спечелване на гейма от поляците с 29:27.

Ситуацията се повтори във втората част, като Дружина полска започна с 5:1 и 8:4 в своя полза. Младите национали отново успяха да наваксат, като изравниха при 14:14. До по-голям обрат не се стигна. Поляците отново натиснаха, увеличиха преднината и поведоха с 2:0.

Третата част започна равностойно до средата на гейма. Отново поляците се откъснаха и увеличиха преднината до 20:15. За трети път път разликата бе стопена и настъпи равенство 22:22. Този път нашите момчета показаха възможности и сърцата игра. Наложиха волята си с 25:23 и се върнаха в мача.

Възходът на България не бе продължен. Четвъртата част премина изцяло под диктовката на Полша. Съперникът взе преднина, задържа я докрай и спечели мача с крайното 3:1. По 14 точки за България реализираха Александър Николов и Самуил Вълчинов. За Полша с 18 точки завърши Якуб Червински.

"Това, че загубихме нищо не означава. За мен момчетата се бориха. Опитах се да вкарам повече състезатели в игра. Това е един от най-добрите ни мачове, които изиграхме до тук. В края на геймовете, когато трябваше да бъдем по-убедителни, допуснахме грешки. Полша не ни изненада, те играха тяхната си игра", каза Найден Найденов след двубоя.

В ранните мачове днес Куба победи Бахрейн с 3:1 (19:25, 25:20, 25:18, 25:21), а Русия надделя над Канада с 3:1 (25:13, 25:22, 21:25, 25:22).