България загуби първия си мач на европейското първенство по волейбол за младежи до 20 години, след като отстъпи на Украйна с 2:3 гейма (28:26, 25:22, 23:25, 26:28, 15:9).

Българите започнаха лошо мача и губеха с шест точки в първия гейм, но след няколко много силни защити, завършили с успешни блокади, те успяха да изравнят до 24:24. В последствие българите спечелиха с 28:26, а във втората част не срещнаха затруднения и поведоха с два гейма.

Украинците намалиха изоставането си с победа в третия гейм, а в четвъртия играта беше прекъсната при аванс от 6:3 точки в полза на съперника. В следващия четвърт час беше сменян обтегач на мрежата, а след подновяването украинците увеличиха преднината си на шест точки, но не успяха да затворят гейма от две възможности и двата тима отново играха допълнителни разигравания. В този случай победител бе Украйна.

Украйна спечели с лекота тайбрека и записа първата си победа на турнира. Българите ще имат шанс да направят това още утре срещу Словения, като мачът отново ще се играе в Пловдив.

Радослав Парапунов беше най-резултатен в мача с 31 точки, а Пламен Шекерджиев добави други 18.