Волейболистките от националния отбор на България загубиха драматично от Белгия в последния си мач от турнира от Група 4 на Лигата на нациите. "Лъвиците" ни отстъпиха с 2:3 гейма в в Кесон Сити (Филипините).

Белгийките взеха първите два гейма с 25:22 и 25:23, но българките се вдигнаха и възстановиха равенството след невероятна игра в третата и четвъртата част.

В тайбрека нашите момичета спасиха няколко мачбола на съперника, но в крайна сметка възпитаничките на Лоренцо Мичели спечелиха тайбрека със 17:15 и взеха и победата.

България - Белгия 2:3 (22:25, 23:25, 25:20, 25:20, 15:17)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Мария Йорданова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро

Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ

БЕЛГИЯ: Селин Ван Гастел, Брит Херботс, Силке Ван Авермает, Юта Ван Де Вивер, Натали Леменс, Марис Янсенс - Нел Демайер-либеро

Старши треньор: ГЕРТ ВАНДЕ БРОЕК