Националният отбор за девойки до 17 години загуби от Хърватия с 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 23:25, 10:15) в драматичен мач на Европейското първенство, което се провежда в Сърбия и в Унгария. Двубоят беше директен сблъсък между първите два отбора в групата и хърватките остават лидер в подреждането.

В първия гейм Хърватия беше по-силният отбор на игрището. Решителна се оказа серия в края, когато пет поредни точки решиха изхода. Много драматично и с непрекъснати обрати протече втората част. Съперничките ни поведоха с 5:2, но националките направиха обрат 12:8. След това Хърватия постигна подобна серия, след която имаше равенство 18:18. В решителните минути на гейма момичетата на Владислав Тодоров демонстрираха характер и го спечелиха с 25:22.

По подобен начин мина и третата част. Тогава също съперниците разменяха точки и по-кратки серии. След 20:20 българките бяха безупречни в по-важните моменти и след 25:23 поведоха в резултата. Драмата не спря и в четвъртия гейм. България имаше шанс да затвори мача, но не успя. В последвалия тайбрек националките загубиха с 10:15, а с това и срещата. Това беше второ поредно поражение след 0:3 от Италия предния ден.

Следващият мач на България е срещу домакина Сърбия във вторник от 18.30 часа.