Националният отбор на България по волейбол за мъже под 17 години продължава да бъде номер 1 на Европейското първенство в Подгорица. Отборът на Десислава Величкова спечели още една победа, този път срещу домакина Черна гора - 3:0 (25:16, 25:12, 25:12).

Срещу Черна гора единствено първата част беше равностойна, но нашият тим спечели с 25:17. Във втория и третия гейм обаче съперникът направо бе прегазен - 25:12.

Младите българи влизат във финалната четворка като най-добрия тим от двете групи, въпреки че им остава да изиграят още един мач от груповата фаза. Днес "лъвчетата" излизат срещу Гърция, но от този двубой не зависи класирането. Нашият отбор печели първото място в групата с 6 победи, в които загуби само един гейм. На второ място остана Белгия. В зависимост от последните мачове в другата група в полуфинала тимът на България ще се изправи срещу Испания, Италия или Полша.