Канада спечели чиста победа над Бразилия с 3:0 в първи мач от турнира във Варна на Лигата на нациите по волейбол. С успеха си северноамериканците нанесоха второ поражение на бразилците в лигата през тази година. Победата на Канада пък е шеста от началото на надпреварата.

Срещата започна равностойно с три изравнявания на резултата, след което с добра игра на мрежата Бразилия успя да поведе с 5:3. Канада веднага изравни при 5:5, а след нови две равенства при първото техническо прекъсване резултата бе 8:7 за латиноамериканците. След прекъсването равностойната игра продължи, като и двата отбора допускаха доста грешки. До второто техническо прекъсване, което бе при резултат 16:15 за Бразилия, резултатът бе изравняван 8 пъти. Слез прекъсването последваха нови 4 равенства, след което канадците успяха а дръпнат с 3 точки при 22:19. Бразилците реализираха веднага три поредни точки и изравниха при 22:22, но след две грешки на символичните гости и отлична блокада на северноамериканците Канада взе първата част с 25:22.

През втората част Бразилия показа доста по-добра игра. Момчетата на Ренан Дал Зото набързо поведоха с 6:2 благодарение на отличната си блокада и атака, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 за бразилците. Символичните гости продължиха с добрата си игра и поведоха с 6 точки. След 14:8 за бразилците играчите на Канада показа отлична игра и реализираха три поредни точки. При второто техническо прекъсване символичните домакини изоставаха с 4 точки - 12:16. Канада успя да изравни резултата при 20:20. След това до края на гейма последваха 12 изравнявания на резултата, при които бразилците пропиляха два геймбола, а канадците - седем, но северноамериканците показаха по-здрава психика и взеха втората част с 34:32.

В началото на третата част играта отново бе равностойна и резултатът бе изравняван няколко пъти. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за Бразилия. Символичните гости поведоха с 4 точки при 11:7, но канадците веднага направиха серия от три поредни точки и намалиха пасива си до само точка при 10:11, а след втора серия от три точки изравниха при 14:14. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за Бразилия. След прекъсването канадците отново показаха много добра игра в атака и защита и веднага изравниха при 18:18. След нови 5 изравнявания Канада успя да спечели гейма с 25:23 и съответно мача с 3:0.

Утре от 15.30 във втория си мач Бразилия играе срещу Франция, а от 18.30 Канада се изправя срещу домакините.