България претърпя поражение с 0:3 (19:25, 20:25, 18:25) от Холандия след малко повече от час игра в първия си мач от втората групова фаза на Европейското първенство по волейбол за жени в Полша.

Така възпитаничките на Драган Нешич на практика загубиха шансове за класиране на полуфиналите.

Двубоят започна равностойно, но постепенно холандците взеха аванс в резултата и затвориха първия гейм с 25:19.

Във втората част равенството се поддържаше до 12:12, след което „лалетата” отново дръпнаха с 3-4 точки. Момичетата на Нешич намалиха до 20:22, но след това не успяха да вземат още дори точка и Холандия поведе с 2:0 гейма.

Третата част започна с ранно предимство на съперника от 3:0 точки, а постепенно разликата нарасна до 10:5. До края българките изглеждаха обезверени и не оказаха съществена съпротива.

Утре тимът на Нешич ще играе срещу Испания в предпоследния си мач от групата.