Женският национален отбор на България загуби драматично от Испания с 2:3 (22:25, 25:20, 25:14, 19:25, 12:15) в контролна среща, играна в Габрово.

След като гостенките спечелиха първия гейм, българките с концентрирана игра взеха следващите два и поведоха с 2:1. Повярвали си, че могат да спечелят мача, нашите се отпуснаха в четвъртия гейм и го загубиха с 19:25.

В петия, последен гейм, испанките бяха с повече сили и взеха гейма с 15:12, с което се поздравиха и с крайния успех в срещата с 3:2. В сряда България играе срещу Беларус в първата си среща от предолимпийската квалификация в Габрово.

Съставът на България: Янева, Дебърлиева, Ненова, Колева, Тенева, Страшимира Филипова, Мария Филипова - либеро (Карауланова, Василева, Заркова, Георгиева, Рангелова)