Националният отбор на България волейбол за жени U20 записа загуба в първия си мач за разпределение на 9/17 място на Европейското първенство в Дивизия B, на което Румъния е домакин. В много оспорван двубой тимът ни отстъпи на Хърватия със 71:77.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова дръпнаха с 44:35 след първото полувреме, главно благодарение на по-силната си втора част.

Хърватия обаче стигна до обрат след паузата и излезе напред с 3 преди заключителната четвърт. До края размените на водачеството продължиха, но в последните минути тимът ни допусна серия от 0:12 и в комбинация с повечето грешки в хода на срещата, загуби.

Най-резултатна за България бе Виктория Иванова с 25 точки, 7 борби и 5 асистенции. Илияна Георгиева е с 14 точки и 9 борби, а 11 точки добави Микаела Дамянова.

Следващият мач на тима ни е в петък от 20:30 часа срещу Косово.