България загуби драматично срещу Германия с 2:3 гейма (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) в двубой от група 19 на волейболната Лига на нациите, който се проведе в Техеран (Иран).

"Трикольорите" на два пъти повеждаха в резултата при 1:0 и 2:1 гейма, но допуснаха обрат след 13:15 в тайбрека на двубоя, който продължи близо два часа и половина.

Капитан на българския тим този път беше Боян Йорданов, заменил Виктор Йосифов, който получи почивка.

Двубоят ще се запомни с непостоянството и на двата отбора, а оспорваните разигравания следваха едно след друго.

В решителния пети гейм България изоставаше в резултата с 8:12, но се върна при 12:13, като в крайна сметка не успя да стигне до успех и загуби с 13:15.

Най-резултатен за България стана нападателят Валентин Братоев с 15 точки, а Боян Йорданов добави още 14 точк. Светослав Гоцев се отличи с 10 точки за България.

Мориц Каритцек реализира 17 точки за Бундестима, а неговият съотборник Зимон Хирш отбеляза 16 точки.

В събота от 17:30 часа българско време е вторият двубой на националите с домакина Иран, който по-късно днес излиза срещу състава на Република Корея.

състав на България: Валентин Братоев, Боян Йорданов, Светослав Гоцев, Николай Пенчев, Георги Сеганов, Алекс Грозданов, Владислав Иванов-либеро (Розалин Пенчев, Николай Учиков, Добромир Димитров, Димитър Маринков/БТА