Женският национален отбор по волейбол на България завърши с победа в турнира за Световното Гран при – 3:2 гейма (25:22, 22:25, 21:25, 28:26, 15:10) над Канада в Оломоуц (Чехия).

В другия двубой в чешкия град Доминиканска република победи домакините с 3:2. В Полша местният тим отстъпи на Пуерто рико с 0:3, а Аржентина срази Кения с 3:0.

Така в общото подреждане на двете групи първи е тимът на Пуерто рико (6 победи и 17 т.) пред Доминиканска република (5 победи и 14 т.), България (4 победи и 13 т.) и Полша (4 победи и 12 т.).

Тези 4 отбора ще играят на финалите във Варна (18-19 юни), като в първия полуфинал в събота от 16:10 часа се срещат двете държави извън Европа, а от 19:10 часа е мачът България - Полша. Спечелилият финала в неделя се изкачва в елитното ниво на Гран при.

Националките ни сломиха изключително трудно канадките, като спасиха три пъти мачбол на съперника, който до този момент имаше само един спечелен гейм. Срещу българките обаче тимът от Северна Америка изигра най-силния си мач. Нашите бяха на другия полюс – посредствено представяне срещу един от двата тотални аутсайдера.