Националният отбор по волейбол за юноши до 18 години загуби от Сърбия с 2:3 (25:19, 27:25, 24:26, 20:25, 10:15) в предпоследния си мач от Балканиадата в София, която е и европейска квалификация. Поражението бе първо за момчетата на Виктор Карагьозов в турнира, но тимът запази шансове за първото място и директна квота за Евроволей.

След днешния успех Сърбия е начело със 7 точки, а България заема второто място със същия актив и победа утре в последния мач срещу Гърция ще донесе класиране за финалите, тъй като Сърбия няма повече мачове.

Българските волейболисти започнаха уверено и спечелиха без проблем първия гейм с 25:19. Следващите две части бяха равностойни, като във втората българите спечелиха с 27:25 след четири геймбола, а Сърбия успя да измъкне третата с 26:24, с което бе дадено началото на обрата в мача. Поражението в третия гейм свали гарда на българите и Сърбия успя да спечели четвъртия гейм с 25:20 и тайбрека с 15:10.

Най-резултатен за България бе Кристиян Титрийски с 25 точки, Александър Къндев добави 18 точки (1 ас, 2 блокади).

България среща Гърция утре от 20 часа и победа с 3:0 или 3:1 гейма ще донесе първото място на българските национали, а с това и билет за Евроволей. Другият кандидат за златото Турция играе с Румъния.