"А" националният отбор по волейбол стартира със загуба новия сезон в Световната лига.

Състезателите на Пламен Константинов отстъпиха с 1:3 от Полша за час и 44 минути игра.

България взе първия гейм, с 25-19, но след това загуби три поред, с 19-25, 17-25 и 20-25.

Българският отбор се държеше близо до съперника във втория и четвъртия гейм, като само в третия поляците доминираха по-сериозно.

Въпреки това, по-силната атака на Полша им донесе успеха.

Цветан Соколов завърши с 15 точки, 10 добави Тодор Скримов,а  Константинов започна със Соколов, Скримов, Гоцев, Пенчев, Йосифов, Сеганов и либеро Владислав Иванов.

Бартош Беднорж с 15 точки бе най-резултатен за победителите.

Първият турнир на националите е в Русия, където играят още с домакините и Сърбия.

В събота България играе със сърбите от 17.40, а в неделя вечер - от 20.10 - с Русия.