Българският национален отбор за юноши до 19 години не успя да се класира за 1/4-финалите на Световното първенство в Аржентина. Нашите момчета загубиха от Русия с 1:3 (20:25, 19:25, 25:23, 17:25) в осминафиналния плейоф, който се игра рано тази сутрин в град Кориентес. Срещата започна зле за представителния ни тим и „сборная“ поведе с 2:0 гейма след 25:20 и 25:19 в първите две части. Родните национали се върнаха в мача след като измъкнаха третия гейм с 25:23, но руснаците не допуснаха обрат и се класираха в Топ 8 на първенството в Южна Америка след 25:17 в четвъртия гейм. Основният елемент, в който Русия превъзхождаше нашия отбор бе блокадата – 20 блокади за Русия срещу 10 блокади за България.

Топреализатор в плейофа стана Дмитрий Яковлев с 27 точки. За младите „лъвове“ най-резултатен бе капитанът Радослав Парапунов с 14 точки. Пламен Шекерджиев пък добави 13 точки.

Така Русия взе реванш за поражението си от България в двубоя между двата тима от груповата фаза на Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси. Тогава състезателите на Драган Иванов спечелиха с 3:1, а впоследствие грабнаха сребърните медали от престижния форум в грузинската столица.

Въпреки поражението състезателите на Драган Иванов не приключват участието си в шампионата. Националите ще участват в битката за местата от 9-то до 16-то. Първият съперник на „трикольорите“ в тази част на схемата е Мексико, който на 1/8-финалите падна от САЩ с 0:3. Двубоят е на 21 август от 20:30 ч.б.в.

Следващият съперник на Русия пък е именно САЩ. Победителят от него ще се класира в голямата четворка на Мондиала в Аржентина.