Националният отбор на България по волейбол за девойки под 17 години победи Естония с 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) на Европейското първенство във Върнячка баня (Сърбия).

Тимът на селекционера Владислав Тодоров се откъсна в първия гейм след 4:4, като направи 6 поредни точки. Частта бе затворена с успешна блокада на Деница Ангелова за 25:13. Във втория гейм естонките поведоха с 10:6 и 14:10, но родният тим изравни при 16:16 и след това започна да трупа аванс, като затвори частта с успешен сервис на Мариела Петрова за 25:19. В третата част България започна ударно, повеждайки с 6:0. Естонките намалиха разликата, но тимът на Тодоров отново я увеличи при 20:10. Успешна атака на Една Тодорова затвори мача при 25:17.

Най-резултатна за тима на България бе Габриела Жекова с 11 точки, Вероника Петрова остана с 10, а Калина Венева добави 9. За Естония с най-много точки завърши Мирям Каролине Каск - 9. Българският отбор направи 12 аса срещу 6 за съперничките и 5 успешни блокади срещу само една за естонките.

Това бе трета победа за България, който вече се наложи над Нидерландия и Грузия в предишните дни. В класирането на Група 1 отборът води с 9 точки и 9:1 геймово съотношение. Утре е почивен ден, а в събота тимът ще играе срещу връстничките си от Италия.

Стартов състав на България: Калина Венева, Божидара Арнаудова, Една Тодорова, Габриела Жекова, Божидара Иванова и Мариела Петрова с либеро Виктория Нинова.