Българският национален отбор по волейбол при жените постигна трета победа в група "А" на Европейската лига. Този път възпитаничките на Драган Нешич се наложиха драматично с 3:2 срещу Гърция в Орестиада.

България поведе след категоричното 25:11 в първия гейм, но след това отстъпи на домакините с 25:27, 23:25. Все пак българките се добраха до тайбрек след разгромното 25:9 в четвъртата част.

В петия гейм със силни изяви се отличиха Илияна Петкова и Ева Янева и помогнаха на българския отбор да се поздрави с успеха с 15:10. Победата е първа за България в мачовете далеч от дома. Втората среща с гръцкия отбор е утре в 15 часа.

След този мач възпитаничките на Драган Нешич излязоха на първо място в класирането с актив от 3 победи и 2 загуби. Фаворитите в групата Испания и Сърбия играят по-късно тази вечер.