България спечели с 3:0 гейма (25:17, 25:19, 25:10) срещу Израел и постигна пета победа от пет мача на квалификационните турнири за Евро 2009 по волейбол.

Във втората си среща на турнира в португалския град Повоа де Варзим възпитаниците на Мартин Стоев отново не допуснаха никаква изненада, надделяха за малко повече от час игра срещу своя съперник и се класираха за шампионата на Стария континент догодина.

Българите, които все още нямат загубен гейм, бяха особено категорични в третата част, която беше спечелена от тях с 25:10.

Най-резултатен за "лъвовете" бе диагоналът Данаил Милушев, който записа 16 точки. Милушев започна като титуляр на мястото на Боян Йорданов. Мартин Стоев пък отново пусна в игра във втория и третия гейм младите Мартин Пенев и Цветан Соколов. Този път възможност за изява получи и центърът Теодор Богданов. Утре България играе срещу домакина Португалия.

България: Казийски 9 точки, Константинов 6, Цветанов 8, Гайдарски 2, Милушев 16, Жеков 8, Салпаров - либеро (Пенев, Богданов 3, Соколов 2, Станев)

Израел: Лауриан 7, Бар, Хилман 3, Ефрати 8, Дадон, Шафранович 7, Шварц - либеро (Щайн 1, Гафт, Нуткевич, Файга 1)