Женският национален отбор на България по волейбол взе гейм на европейския шампион Италия във втората контрола, която се състоя в Кавалезе. Състезателките, водени от старши треньора Лоренцо Мичели се бориха, но отстъпиха с 1:2 (25:23, 20:25, 19:25) след 70 минути игра.

Селекционерът даде почивка на някои от волейболистките, като използва различни варианти на игра. Капитанът Елица Василева, която не взе участие в първата среща, сега бе на линия.

В първата част националките показаха възможностите си и диктуваха темпото, след което поведоха с 1:0. В следващите две части обаче домакините демонстрираха класа и бяха водещи на терена, обръщайки до 2:1.

Преди ден България отстъпи пред италианките с 0:3 гейма. Проверките са част от подготовката на отборите за Световното първенство.

Най-резултатна във втората контрола бе Елена Бечева с 11 точки (1 блокада), а Силвана Чаушева добави 9 точки (1 ас, 4 блокади).