България постигна втора победа с 3:1 гейма в контролен мач със Словакия преди европейските квалификации. По взаимна договорка се игра пети гейм, спечелен също от "трикольорите" с 25:21.

Титулярите на треньора Мартин Стоев нямаха никакви проблеми в първата част и разбиха гостите с 9 точки разлика.

Във втората част отново доминираха българите и логично взеха частта с 25:20. През третия гейм започнаха рокадите в състава на домакините, в резултат на което Словакия спечели гейма с 25:21.

През последните две части младите български национали нямаха проблеми и спечелиха съответно на 20 и 21 точки.

Квалификациите за европейското първенство в Турция, което е догодина, стартира в петък във Варна.

България - Словакия 3:1 /25:14 25:20 21:25 25:20/

Съставът на България: Иванов 3, Цветанов 3, Жеков 3, Казийски 19, Николов 4, Пламен Константинов 8, Теодор Палпаров - либеро /Алексиев 4, Йорданов 5, Пенев 11, Гайдарски 3, Милушев 3, Стойков 8, Богданов/