България допусна изненадваща загуба от Финландия с 2:3 (25:22, 25:17, 22:25, 21:25, 15:17), след като водеше в 2:0 гейма в последното си гостуване от Световната лига през този сезон. Победата е първа за финландците в настоящото издание на турнира.

Вчера лъвовете, водени за двете срещи в Тампере от помощник треньора Владислав Тодоров-Сарата, спечелиха срещу домакините с 3:0.

Играта на играещите без повечето от титулярите българи беше колеблива и това позволи на финландците да обърнат развоя на срещата в своя полза след като изоставаха с 0:2 гейма.

В края на първия гейм българите демонстрираха силна игра и натрупаха преднина от 23:20, което им позволи да затворят частта с 25:22.

Вторият гейм беше спечелен с категоричното 25:17 от българския отбор, който демонстрира сигурна игра в нападение.

Въпреки това Финландия се върна в мача, надделявайки с 25:22 в третата част. Това даде необходимия стимул за домакините и те спечелиха четвъртата част с 25:21.

В тайбрека финландците поведоха с 10:7, но България стигна до равенство 13:13. Въпреки това нашите не успяха да затворят мача при 15:14 и загубиха с 15:17.

Най-резултатен в отбора на трикольорите беше Тодор Алексиев с 19 точки.

България приключи шестте си поредни гостувания на САЩ, Испания и Финландия с актив и три победи и три загуби, като спечелихме по един двубой и срещу трите съперника.

След осем срещи нашите волейболисти имат актив от пет победи и три загуби, а до края те имат единствено домакинства. Следващата седмица България посреща Финландия във Варна, а в последните два двубоя в Морската столица ще гостува тимът на САЩ.

Финландия - България - 3:2 (22:25, 17:25, 25:22, 25:21, 17:15)

Финландия: Мико Еско 4, Анти Силтала 11, Оли Кунари 18, Мико Ойвинен 6, Константин Шумов 9, Мати Ойвинен 4, Паси Хиваринен - либеро (Мати Хитанен 2, Оли-Пека Оянсиву 15, Хенри Туоми, Урпо Сивула 1)

България: Христо Цветанов 6, Андрей Жеков 6, Красимир Гайдарски 7, Данаил Милушев 17, Костадин Стойков 13, Тодор Алексиев 19, Теодор Салпаров - либеро (Методи Ананиев 3, Мартин Пенев, Боян Йорданов 10)