Волейболните ни национали очаквано се наложиха с 3:0 гейма (25:13, 25:23, 26:24) над Холандия във втората си среща за Купата на Франция.

След поражението от Полша снощи, Мартин Стоев направи няколко промени в стартовата шестица - Евгени Иванов, Николай Николов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Данаил Милушев, Пламен Константинов и либеро Теодор Салпаров.

Пушката почна титуляр и шашна публика и зрители с новата си, само от няколко часа, прическа тип гребен. Иванов не за първи път предприема смели решения за визията си преди важни изпитания.

Въпреки проблемите с кръста, Матей също започна мача, но изигра само първия гейм.

Националите ни без проблем категорично поведоха и наложиха стила си в първата част – 8:5, 16:9, 21:9 и крайното 25:13. Като резерви влязоха Боян Йорданов и Иван Станев, а в актива ни имаше 6:0 блокади и 4:0 аса.

Стоев смени състава през втория гейм, залагайки на по-младите. В самото начало капитанът Пламен Константинов записа два поредни аса за 2:0, нашите натрупаха отново солидна преднина - 5:1, 8:4, но тогава възпитаниците на Петер Бланже се разиграха, ние допуснахме много грешки и съперникът ни изравни за 9:9. В оспорвана битка точка за точка, леко разконцентрирани, все пак успяхме да вземем и втория гейм – 25:23, като в него водехме и с 3:1 блокади, 2:1 аса. Освен Тодор Алексиев в игра влязоха Методи Ананиев, Боян Йорданов и Иван Станев.

Съставът отново претърпя промени в началото на третия гейм, като разпределител бе Стане. Холандия взе първото техническо прекъсване с 8:7, натрупа аванс от 6 точки – 15:9, но съвземайки се и намалявайки част от грешките – най-вече от сервис, българските национали успяха да достигнат до равенството чак при 23:23. След блокада на Красимир Гайдарски дори имахме първи мач бол – 24:23, но победата дойде при 26:24.

Похвали заслужиха Методи Ананиев и Тодор Алексиев. Евгени Иванов отново напомни за отличната си блокада, всички показаха повече самочувствие с оглед на класата на Холандия, а в игра не се появи само преквалифицираният от посрещач на диагонал Костадин Стойков.

Утре в закриващия мач за Купата на Франция, България се изправя срещу домакините водени от Филип Блен.