Много трудна, но сладка победа постигнаха младежките ни волейболни национали във втория ден от европейската квалификация в австрийския град Стейнбрун. Момчетата на Христо Райчев съумяха в 92-минутен трилър да бият домакина Австрия с 3:1 гейма (25:15, 17:25, 25:20, 27:25). Това е първи успех на нашите. Волейболистите ни показаха страхотна блокада през първия гейм и без проблеми го затвориха на 15 точки. Във втората част австрийците успяха да постегнат редиците си и играта тръгна точка за точка. След 16:16 точки съперникът ни успя реализира 8 поредни точки в нашето поле и така изравниха за 1:1 гейма с 25:17. изключително драматична бе третата част, в която домакините поведоха с 15:13, последваха 3 блокади на Цветан соколов, Георги Манчев и Николай Костадинов и България обърна развоя на мача. Австрия удържаше до 20:20 и след това се предаде след 5 безответни наши точки. Четвъртата част започна с нови четири поредни блокади за нашия състав, последва известно отпускане и съперника обърна за 5:4. момчетата на Христо Райчев показаха воля и поведоха с 24:21. три поредни грешки дадоха възможност на австрийците за изравнят, но в крайна сметка българите спечелиха със 27:25.

Най-резултатен е 25 точки бе Цветан Соколов, центърът Мартин Палийски се отчете 6 блокади, а по 4 записаха Манчев и Гоцев.

„Това бе много труден и тежък двубой. Имаше леки аванси за домакините, но най-важното е, че момчетата успяха да се преборят с това и да покажат дух за победа. Важното е, че успяхме да вземем победата” коментира за Гонг тим-мениджърът на тима ни Христо Апостолов в австрийския град Стейнбрун.

В другите две срещи от втория ден на евроквалификацията в Австрия Холандия победи Черна гора с 3:0 гейма (25:22, 25:15, 25:19), Финландия удари Швейцария с 3:1 (25:21, 28:30, 25:11, 25:17).

В класирането води Холандия с 2 победи, четири тима са с по един успехи и едно поражение, като в тази група е и България, последен в подреждането е съставът на Швейцария с 2 загуби.

Днес България играе от 16 часа със часовникарите от Швейцария.