Младежкият ни национален отбор по волейбол записа втора поредна победа в евроквалификационния турнир в австрийския град Стейнбрун. Момчетата на Христо Райчев се наложиха над Швейцария с 3:1 гейма (25:21, 25:20, 27:29, 25:17). Срещата продължи 93 минути.

Съперникът ни, познат и като часовникарите, дръпна със 7:2 точки в началото на срещата, но българите затвърдиха блокадата си и изравниха за 10:10 точки. Постепенно Цветан Соколов наложи своя стил на игра и след 17:14 в тяхна полза, затвориха гейма с 25:21.

Втората част премина под цялостна диктовка на българите, които след 15:11, взеха гейма на 20 точки. В следващата част швейцарците дръпнаха с 11:6, като нашите успяха да доведат разликата до 1 точки за 12:13. След второто техническо прекъсване при 16:12 за противника, се стигна до ново изравняване – 18:18. последва нервна игра точка за точка, която завърши с 29:27 и гейма за Швейцария.

В последната четвърта част България нямаше проблеми и след 11:6 и 16:10, спечели с 25:17 и 3:1 гейма.

Най-резултатен отново с 24 точки (6 блокади) бе младата звезда на Марек Юнион Ивкони Цветан Соколов. Съотборникът му Тодор Вълчев добави 17 точки.

Утре предстои сблъсъкът България – Финландия.

В същото време националният отбор за девойки записа втора поредна победа на евроквалификацията в Тампере. Волейболистките ни взеха ценен успех над Беларус с 3:1 гейма (25:21, 25:23, 34:36, 25:13).

Момичетата на Атанас Петров изпълниха заканата си за победа днес, която ги изкачи нагоре в класирането. Това запази шанса им за участие в допълнителните евроквалификации. Утре България излиза срещу домакина Финландия.