Беларус взе втора победа на олимпийската предквалификация в Габрово и се изкачи на трето място в класирането. Волейболистките на Владимир Козлов надиграха Словакия с 3:1 гейма (33:35, 25:20, 25:21, 25:21) за 97 минути.

Мачът бе равностоен и интересен. Рекорд по продължителност и резултатност бе поставен в първата част, която приключи при резултат 35:33 точки в полза на Словакия. Беларус успя да изравни и поведе в резултата едва в края на частта, изпусна гейм-бол при 24:23, след което пропуснаха да вземат гейма пет пъти. Словакия шест пъти имаше точка аванс, но успя да надхитри съперничките чак за 35:33, а гейма продължи 30 минути. В последвалите три гейма Беларус игра с по-малко грешки и два пъти по-добра блокада от Словакия. Владимир Козлов не направи нито една смяна и националките му спечелиха частите с 25:20, 25:21 и отново 25:21 точки, а така взеха и мача с 3:1 гейма. Словакия, водена от Мирослав Чада също остана с актив от две победи и две загуби, но по-лошият геймов коефициент им отрежда четвъртото място.

Беларус - Словакия 3:1 гейма (33:35, 25:20, 25:21, 25:21)

Беларус: Виктория Хурава 7, Волха Мароз 1, Аксана Аксенава 11, Катсиарина Закреуская 16, Аксана Кавалчук 23, Ханна Шаученка 8, Ирина Лебедиева – либеро (Марина Тумас, Альона Хендзел 11)

Словакия: Даниела Гончова 15, Личия Хатинова 4, Петронела Биксадска 23, Ивана Браморова 14, Алика Секелиова 2, Яна Магатова 5, Симона Клескенова - либеро (Яна Гоголова 8, Мартина Виестова 2, Мартина Носекова).