Капитанът и разпределител на България Андрей Жеков сподели след загубата на тима ни от Куба с 1:3 гейма, че според него силният и рискован начален удар е бил причината за крайния изход от двубоя.

Плеймейкърът на гръцкия Патра се надява вторият мач да бъде спечелен от родните национали.

„Първо искам да поздравя за победата отбора на Куба. Смятам, че те успяха да изпълнят задачата си с много силен начален удар да
разколебаят посрещането ни. От първия гейм играха доста рисковано с този елемент и гледайки статистиката след срещата се вижда, че се представиха много по-силно за разлика от нас – много малко грешки и доста директно спечелени точки. Все пак имаме още един мач тук, надявам се да се възстановим в малкото време, което имаме. Дано след утрешния двубой излезем с положителен резултат за нас” – сподели Жеков след мача на пресконференцията.