България е балкански шампион по волейбол при младежите, след като снощи националите ни, водени от Виктор Карагьозов победиха на финала Черна гора с 3:1 гейма (25:22, 22:25, 25:20, 25:18) за 97 минути игра. Единственият загубен гейм в надпреварата за нашите бе на финала.

На Балканиадата в Турция участваха 10 отбора, а родните волейболисти до 20 години оглавиха индивидуалните класации – Иван Колев бе определен за MVP, Цветан Соколов за най-добър нападател, а Добромир Иванов за №1 на поста либеро. На финала съставът ни бе: Бонев, Братоев, Михайлов, Соколов, Мирослав Иванов, Колев, Добромир Иванов – либеро. Като резерви в игра влязоха Живко Иванов, Панайотов, Вълчев, Кадънков.

В малкия финал Македония разби домакините от Турция с 3:0 гейма (26:24, 25:21, 25:12).