Мъжкият националният отбор на България победи Сърбия с 3:1 гейма (29:27, 25:19, 21:25, 25:22) в последната си проверка на родна земя преди Европейските финали в Чехия и Австрия. Вчера нашите победиха същия съперник, но с 3:0 гейма.

Двустранната игра днес (24 август), която се проведе в зала Конгресна във Варна, започна малко преди 18 часа, след като двата отбора разгряваха близо 45 минути.

Най-резултатен за нашия отбор бе Матей Казийски с 15 точки, следван от капитана Владимир Николов с 13, както и Виктор Йосифов и Тодор Алексиев с по 12 точки.

Отборът на България започна в следния състав:

Матей Казийски, Владислав Иванов, Андрей Жеков, Тодор Алексиев, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров.

В отделите части на играта се включиха Тодор Скримов, Николай Пенчев, Методи Ананиев, Цветан Соколов, Георги Братоев, Христо Цветанов.

Очаква се в края на тази седмица старши треньорът Радостин Стойчев да обяви имената на състезателите, които ще пътуват първо за международния турнир във Франция на 1-ви септември, а директно от там и за Европейските финали в Чехия и Австрия.