Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 Бургас продължава със силните си игри в Суперлигата на България, като записа 6-а поредна и общо 12-а победа в първенството. Момчетата на Николай Желязков надделяха трудно над Монтана с 3:2 гейма (23:25, 25:22, 22:25, 25:21, 15:10) в мач от 19-ия кръг, игран в зала "Младост".

Така бургазлии продължават да са на 6-о място във временното класиране с 12 победи, 5 загуби и 34 точки, но и две срещи по-малко. Монтана остава 5-и с 12 победи, 7 загуби и 35 точки. В следващия 20-и кръг Нефтохимик играе срещу съгражданите си от Дея спорт, докато монтанчани са гости на Марек Юнион Ивкони в Дупница.

Мачовете са в петък (1 март). Преди това, обаче, шампионите ще изиграят и отложения си двубой от 14-ия кръг срещу Дунав (Русе). Тази среща ще бъде във вторник (26 февруари) от 19,00 часа в Бургас.

В етият решителен гейм  Нефтохимик взе ранна преднина, което в крайна сметка помогна на тима да стигне до успеха.