Волейболистите от националния отбор на България ще се опитат да постигна втора победа в тазгодишната Лига на нациите.

Момчетата на селекционера Джанлоренцо Бленджини излизат срещу Нидерландия в последния си мач от турнира в Група 1 от първата седмица на надпревара. Срещата е тази вечер от 20,00 часа българско време в Турция.

Вчера "лъвовете" записаха страхотна първа победа в Лигата, след като се наложиха над променения състав на САЩ. Преди това българските момчета отстъпиха на олимпийския шампион Франция и коравия тим на Канада с по 0:3 гейма.

От друга страна Нидерландия също е с 1 победа и 2 загуби до момента в турнира. Първо "лалетата" изпуснаха успеха и отстъпиха драматично на Словения с 2:3. След това направиха пълен обрат от 0:2 до 3:2 срещу домакините от Турция, а накрая паднаха от победителя в Лигата Полша с 0:3 гейма.