Волейболистите на Левски Сиконко загубиха с 2:3 гейма от Кнак Рьозелааре в двубой от група C на Шампионската лига по волейбол за мъже “Индезит”.

„Сините” спечелиха първия гейм с 26:24 точки, но загубиха следващите два с 25:27 и 17:25. Българите взеха четвъртия гейм, като надделяха над белгийците с 25:18. В тайбрека възпитаниците на Мартин Стоев паднаха с 13:15.

"Мисля че стана един хубав мач, който за съжаление загубихме" - каза Мартин Стоев веднага след мача. Лошото е че изпуснахме шанса си във втория гейм, когато водехме с 4 точки. Ако бяхме успели  тогава, резултатът щеше да е друг." - завърши наставникът на "сините'.

Боян Йорданов бе най-резултатен за домакините с 26 т.

Още четири двубоя предстоят на Левски Сиконко. На 11 януари „сините” гостуват на Олимпиакос Пирея. На 18 януари приемат лидера в групата СКРА Белхатов. В следващите две срещи на 24 и 31 януари волейболистите ни гостуват съответно на Лубе Банка Мачерата и Аон Хотволейс Виена. Поне 2 победи в 4-те мача са нужни на българския шампион, за да продължи в плейофите на турнира. В класирането водят СКРА Белхатов и Кнак Рьозелааре с по 5 победи., следвани от Лубе Банка Мачерата (Ит) и Левски Сиконко - с по 3 победи и 3 загуби.