Левски Сиконко загуби лидерската си позиция в група Ц на Шампионската лига по волейбол и се смъкна на 3-то място. „Сините” загуха мача си от 5-тия кръг на надпреварата с 0:3 (22:25, 17:25, 18:25) от Кнак Розеларе. Българският първенец, воден от играещия помощник треньор Веселин Димчев започна с Константин Митев, Боян Йорданов, Методи Ананиев, Николай Учиков, Красимир Гайдарски, Теодор Богданов, либерото Владислав Иванов, като по-късно в игра се появиха още Александър Симеонов и Николай Антонов.

„Допуснахме много грешки в посрещане. Съперникът ни е напълно преодолим, стига ние да играем своята игра. Ще търсим реванщ на 4 януари като домакини. Залата бе пълна. Имаше 2500 зрители, които бяха дошли за празник, а домакините им го дадоха” коментира от Белгия главният мениджър на Левски Сиконко Георги Захаринов.

В мач от същата група СКРА Белхатов с Евгени Иванов победи трудно австрийския АОН Хот волей с 3:2 гейма. Така поляците оглавиха потока.