Италианският Пиаченца е на крачка от класиране на финала в Серия А1. Тимът на Венци Симеонов и Христо Златанов изравни на Куньо в полуфиналната серия за 1:1 победи.

След загубата в първия мач с 1:3 гейма, снощи пред близо 3000 зрители Пиаченца изравни за 1:1 победи. Като домакин тимът на българите с италиански паспорти победи с 3:1 гейма (33:31, 21:25, 25:20, 25:19) след близо два часа игра. Христо Златанов и Венци Симеонов започнаха като титуляри в двубоя. Синът на Димитър Златанов реализира 21 точки с 82% в атака, а синът на Каспар Симеонов добави 13, като и двамата записаха по 1 ас.

За Куньо най-висока оценка получи Игор Омресен със 16 точки, с 19 се отчете Уисманс, а Джиба добави 15.

Христо Златанов е избран и за най-полезен в мача.

Така третият решителен мач на 1 май ще определи съперника на Сислей Тревизо на финала на Серия А1. Европейският клубен шампион за 2006 година отстрани дриймтима на Рома с 2:0 победи (3:2 и 3:1 гейма).