Силни мачове изиграха част от родните волейболисти, които се подвизават из първенствата на Стария континент. Цветан Соколов в Турция, Николай Пенчев в Полша, както и Тодор Алексиев и Теодор Тодоров в Русия стигнаха до победи с тимовете си.

Националът Цветан Соколов реализира 14 точки при победата на Халкбанк Анкара над Беледие Ерузум с 3:0 (25:21, 25:19,  25:17) гейма в среща от петия кръг на волейболния шампионат на  Турция. Тимът на родния диагонал записа пети пореден успех и е лидер в класирането с  15 точки, колкото има и Аркас Измир.

Друг български национал Николай Пенчев изигра силен мач за  вицешампиона на Полша Асеко Ресовия, който спечели като гост над Церад Чарни с 3:1 (28:26, 19:25, 25:21, 28:26) гейма в мач от  осмия кръг на полското първенство. Николай Пенчев се отчете с 16 точки, а резервата Йохен  Шьоопс добави 12 точки.

Газпром-Югра, с националите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров, постигна трета победа от началото на сезона в руската  Суперлига. Тимът спечели гостуването си на Грозни с 3:1 (25:17,  21:25, 25:18, 25:19) гейма в осмия кръг.

Тодор Алексиев игра цял мач като титуляр за Газпром-Югра и  беше втори по резултатност с 16 точки. Теодор Тодоров остана  резерва и не се появи в игра.