Волеро Льо Кане, където играят българските националки Гергана Димитрова и Мира Тодорова, претърпя третата си поредна загуба на световното клубно първенство по волейбол в Китай.

В последната си среща от група А френският отбор отстъпи драматично с 2:3 (25:16, 19:25, 25:19, 24:26, 14:16) срещу Цжъцзян, след като на два пъти водеше в резултата.

Гергана Димитрова беше най-резултатна за Волеро с 18 точки, а Мира Тодорова влезе като резерва и отбеляза 5 точки. Лю Янан има най-голям принос за успеха на китайския отбор с 34 точки.

Цжъцзян е на трето място в групата, докато Льо Кане остава на четвърта позиция в крайното класиране.

В другия мач от групата европейският и световен клубен шампион Вакъфбанк Истанбул победи с 3:0 (25:23, 30:28, 25:18) бразилския Минас Тенис Клубе. Турският гранд завършва като лидер с 9 точки и на полуфиналите ще се изправи срещу бразилския Прая Клубе.

Минас Тенис Клубе е на втора позиция и в следващата фаза в събота среща Еджаджибаши (Турция).

В група Б на турнира Еджаджибаши спечели с 3:1 (25:27, 25:21, 25:11, 25:21) срещу Прая Клубе, докато Алтай (Казахстан) се наложи над Сюприйм Чонбури (Тайланд) с 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:17).

Еджаджибаши спечели първото място в групата, а на втора позиция остана Прая Клубе. Сюприйм Чонбури е трети, докато Алтай зае четвъртото място в група Б на турнира. /БТА