Българките Гергана Димитрова и Мира Тодорова стартираха със загуба на Световното клубно първенство по волейбол за жени в Китай, след като френският им отбор Волеро Льо Кане претърпя драматично поражение от бразилския Минас Тенис Клубе с 2:3 (25:17, 20:25, 16:25, 25:17, 14:16) в мач от първия кръг в група А на надпреварата.

Димитрова беше титуляр през цялата среща и завърши с 9 точки, а Тодорова игра в четвъртия и в пети гейм и допринесе с 5 точки. Най-резултатна за французойките беше кубинката Eйди Алварес с 25 точки.

За успеха на бразилките с 19 точки се отличи Каролине Гатас.

В група Б бразилският Прая стартира с категорична победа над Сюприйм Чонбури (Тайланд) с 3:0 (25:22, 25:16, 25:14).

По 13 точки за южноамериканките реализираха Ана Каролина Да Силва и Фернанда Родригес. /БТА