Българският национал Цветан Соколов беше най-резултатен с 24 точки и помогна на Халкбанк Анкара да детронира европейския клубен първенец Белогорие Белгород (Русия) и да се класира за плейоф 6 на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Турците триумфираха след решаващ златен гейм с 15:11 точки, след като двата отбора си размениха по една победа в четири гейма в серията на разменено гостуване. Първият мач преди седмица завърши 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26) за Халкбанк, но днес тимът от Анкара загуби реванша с 1:3 (25:14, 17:25, 16:25, 22:25).

Силен мач за гостите също направи и Османи Хуанторена с 22 точки. За Белогорие с по 21 точки завършиха Дмитрий Мусерский и Сергей Тетюхин. Домакини започнаха колебливо, но след като загубиха първия гейм, след това взеха убедително следващите три, за да изравнят резултата от двете срещи.

Златният гейм започна равностойно, но след три поредни точки турците дръпнаха с 8:6, а в последствие увеличиха преднината си до 13:9, което се оказа решаващо./БТА