Отборът на Халкбанк, с Цветан Соколов в състава си, се наложи с 3:1 гейма /25:20, 20:25, 26:24, 28:26/ над Белогорие в първи мач от осминафиналните плейофи на Шампионската лига.

Двубоят бе натоварен и с известна символика, след като през миналата кампания именно тези два състава играха на финала на престижния турнир. Тогава Халкбанк, воден от Радостин Стойчев и с Матей Казийски в състава си, претърпя поражение, а руснаците в крайна сметка вдигнаха титлата.

Цветан Соколов се представи на ниво за тима си, който владееше инициативата през цялото време, а четвъртата част бе най-оспорвана, но все пак бе взета от Соколов и неговите съотборници.

Родният състезател остави прекрасни впечатления и се отчете с основен принос за успеха. Той записа 18 точки, а най-резултатен за победителите бе Османи Хуанторена с 20 точки.

За Белогорие Джорджи Грозер направи 22 точки.