Националът Цветан Соколов и Кучине Лубе Чивитанова се класираха за финал в най-престижния евротурнир по волейбол Шампионската лига. Вицешампионите на Италия победиха категорично като домакини Скра Белхатув с 3:0 (25:15, 25:20, 27:25) в полуфинален мач-реванш от надпреварата, изигран в "Еуросуоле Форум". В първата среща Лубе се наложи над съперника също с 3:0 гейма.

Волейболистите на Лубе достигат до спора за титлата за втора поредна година.

Нападателят Соколов беше на полето и в трите гейма, като завърши с 10 точки (1 ас, 2 блокади) за успеха на тима си. Толкова добави и капитанът Драган Станкович (2 блокади). Най-резулатен беше Османи Хуанторена с 12 точки (92 процента в атака). За Скра Мариуш Влазли завърши с 11 точки.

В битката за трофея в Шампионската лига Лубе ще срещне Зенит Казан, срещу когото се изправи и миналата година на финала. Тогава Соколов и съотборниците му отстъпиха с 2:3 гейма и приключиха със сребърните медали.

Зенит победи като домакин Перуджа с 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 26:24) в двубоя-реванш от полуфиналите. В първата среща руският гранд победи с 3:2.

Най-резултатен за победителите стана Максим Михайлов със 17 точки. Александър Атанасиевич реализира 24 точки за италианците.