Отборът на Кучине Лубе Чивитанова с национала Цветан Соколов в редиците си се класира за полуфиналните плейофи в италианското волейболно първенство.

Чивитанова се наложи над Калцедония Верона с 3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:17) във втория мач от четвъртфиналната серия и спечели с 2:0 победи.

Соколов се отличи с 15 точки за успеха, а най-резултатен за победителите бе Османи Хуанторена с 16 точки.

Силен мач за Верона изигра бившият национал Матей Казийски, който завърши със 17 точки, от които 5 аса. 20 точки за Верона записа Стивън Бойер.

На полуфиналите Чивитанова ще срещне победителя от четвъртфиналния плейоф между Тренто и Падуа, които ще определят полуфиналиста след трети мач.

Капитанът на националния отбор Виктор Йосифов и неговият Веро Волей Монца също ще играят трети мач в серията срещу Перуджа. Монца надигра Перуджа във втората среща с 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 22:25, 15:12) и изравни резултата в серията на 1:1 победи.

Йосифов бе на ниво и завърши с 11 точки.

Гордан Люцканов също изигра силен мач, макар и във второто ниво на италианския волейбол. Състезателят на Левски, който има краткосрочен договор до лятото с Кемас Ламипел (Санта Кроче), реализира 18 точки за тима при победата над Акуа Сан Бернардо Кунео с 3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:23) в първия осминафинален плейоф в Серия А2./БТА