Боян Йорданов и Христо Цветанов отново заслужиха отлични оценки за играта си в Гърция. Българските волейболни национали бяха титуляри за Олимпиакос при победата над Паграти с 3:0 (32:30, 25:18, 30:28) в среща от 20-я кръг на елитното първенство.

Бившият капитан на Левски Сиконко Йорданов бе най-резултатен в мача и за 74 минути игра записа 22 точки и 4 аса, а Цветанов добави 7.

След привличането на Боян Йорданов в състава, тимът от Пирея не е губил мач за първенството и записа 9 поредни победи.

Два кръга преди края на редовния сезон Олимпиакос е на второ място в подреждането.

Лидерът с 5 точки аванс Панатинайкос се наложи над Панелиниос с 3:1 гейма (19:25, 25:23, 25:20, 25:19), а българинът с гръцки паспорт Тодор Баев не влезе в игра.

Загуба като домакин претърпя осмия в класирането Ламия от двукратния европейски вицешампион Ираклис с 1:3 гейма (16:25, 25:19, 23:25, 18:25). Ивайло Барутов се отчете с 14 точки (2аса). Той се намира на 5-то място при реализаторите в Гърция с общо 341,8 точки от началото на сезона. Боян Йорданов е 22-ри с 190,7 точки от 9 мача.